Ülkemizde pop müzik söz konusu olduğunda aklımıza ilk gelen Alem FM oluyor. Hemen hepimiz radyo dinleriz ve müzik dinlemenin en keyifli yolunuz bize radyo kanalları sunar. Birbirinden güzel programlar sunan radyo kanallarına sahibiz. Pop müzik sevenlerin bu kanallar içerisinde genel olarak tercihi ise Alem FM oluyor. Müzik anlayışı ve kaliteli programları radyo dinlemek isteyen kişileri 89.2 frekansına yönlendiriyor. Müziğe her an ihtiyaç duyuyoruz. Hatta birçoğumuz için müzik neredeyse bir yaşam tarzına dönüşüyor. Müziğe ne kolay ulaşabildiğimiz nokta ise tabi ki radyolar oluyor. İster evimizde ister iş yerimizde dilersek arabamızda radyo bizlere müzik coşkusunu yaşatır. Özellikle biz içinde bulunduğumuz hareketsiz ortamdan kurtulmak, yorgun ruh halimizi bir kenara bırakmak istiyorsak, buna en iyi yardımcı Alem FM oluyor. En hit parçalar, pop müziğin zirvesi bu frekansta yaşanıyor ve özellikle genç kesimin tercihleri arasında yer alıyor. 89.2 frekansında kendisine yer edinen Alem FM 3 Ocak 1994 tarihinde Marmara merkezli olarak kurulmuştur. Kurulduğu günden beri en çok dinlenen radyo kanallarından biri olmayı başarıyor.

Bugün Türkiye genelinde 49 farklı noktadan yayın yapmaktadır. Hemen herkes yüksek kalite ile Alem FM dinleme olanağına sahip oluyor. Sadece radyolar aracılığı ile değil, internet üzerinden de eklenti yüklenmesi halinde arzu eden herkes dinleme olanağına sahip olabilmektedir. Üstelik internet üzerinden dinlemede frekans ayarı söz konusu olmuyor. Alem FM Türkçeye olan hassasiyeti ile de herkesin beğenisini kazanıyor. Türkçe giderek değer kaybetmeye başladı. Özellikle meydanın da bu durumla ilgisinin olması, bazı kurumları atağa geçirdi. Artık Türkçeye verilmesi gereken önem açığa çıkıyor. Bugün aslında Alem FM diğer radyo kanallarına en iyi örneklerden biridir. Doğru Türkçe kullanarak yayın yapma hassasiyeti bu konuda titiz davranan kişilerin beğenisini kazanıyor.

Türkçe pop müzik bugün ülkemizde en çok dinlenen müzik tarzıdır. Birçok radyo kanalında pop müzik dinleme olanağına sahip oluyoruz. Ancak her zaman istediğimiz performansı bulamadığımız için rastgele kanallarda müzik dinlemek hoşumuza gitmiyor. Her zaman bizim hoşumuza giden, hit olmuş, beğeni kazanmış şarkıları arıyoruz. Bu durumda da ne iyi Türkçe pop müziği bizlere sunduğu için Alem FM tercihimiz oluyor. Türkçe pop müzik söz konusu olduğumuzda artık hemen hepimizin tercihi olan frekans ortadadır. Pop müzik seviyoruz, ancak sadece günümüz hit parçalarını dinlemek istemiyoruz. Unutulmayan şarkıları da dinlemek hoşumuza gidiyor. Geçmişten sevilen Türkçe pop müziklere yer vermesi nedeniyle de Alem FM her zaman en sık uğradığımız radyo istasyon oluyor. Sadece müzik kalitesi değil, programları ile de herkesin beğenisini kazanmaktadır. Bu programlardan en çok bilineni tabi ki Zeki Kayahan Coşkun ile Matrax oluyor. Artık Matrax Show Alem FM ile bir bütün gibi geliyor. İnsanların bu radyo istasyonunu sevmeleri için bir sebepleri daha var. Matrax dışında Jale Devri, Kripto Odası, Doktor Nafiz'le Alem’in Sağlığı, Şebo Show ve Nihat'la Sivrisinek gibi programları ile hem bilgilenme hem de eğlenme olanakları sunuyor. Bu durum da Alem FM dinleyicilerini memnun ediyor.