2004 yılında Türkiye’nin ilk Türkçe slow müzik radyosu olarak dinleyicisiyle buluşan Joy Türk, yayın hayatı boyunca dinleyicilerine Türkiye’nin en sevdiği romantik hit şarkıları ve tüm zamanların en iyi parçalarını ulaştırdı. Joy Türk, Mart 2011 tarihinden itibaren Türkiye genelinde 22 noktada daha yayına başladı ve kısa sürede kendi hedef kitlesinde lider radyolardan biri oldu. Joy Türk FM, kesintisiz internet ve uydu yayını ile dünyanın her yerinde dinlenirken, Digiturk 403. kanaldan da yayınına devam ediyor. Joy Türk, hayatın içinde yer alan tüm duyguları çaldığı şarkılarda anlatırken, en başarılı sanatçıların yorumladığı özel akustik kayıtlar ve Türkiye'de ilk kez çaldığı yeni şarkılarla fark yaratmaya devam etti. Joy Türk ‘Aşkı Hisset’ isimli compilation albüm serisinde en çok dinlenen slow şarkıları topladı ve albümler büyük satış başarılarına ulaştı. Günün 24 saati dinlendiren, duyguları vurgulayan, hayatın yoğun temposundan uzaklaştıran müziğiyle dikkat çeken JoyTürk, sosyal medyada ve web sitesinde sanatçılarla yaptığı keyifli röportajlar ve özel performans görüntüleriyle de beğeni toplamaya devam ediyor.

Türkiye'nin en başarılı yorumcuları orkestra eşliğinde canlı performans sergilediği “Joy Türk Akustik”, Her hafta başka bir üniversitenin en çok dinlediği şarkılarının listelendiği “Joy Türk Kampüste”, Dinleyicilerin her akşam en çok etkilendikleri şarkıların çalındığı “Hayatınızı Değiştiren Şarkılar” ve daha birçok programının radyo dinleyicisi ile buluşturuyor.

Türkiye’nin İlk Türkçe Slow Müzik Radyosu

2004 Yılında Joy Türk ismiyle ve Türkiye'nin ilk Türkçe slow müzik radyosu olma özelliği ile çok kısa bir sürede yalnızca İstanbul'da yayın yapmasına rağmen adını çok geniş kitlelere duyurdu ve sektörde önemli bir yer edindi. Uzun yıllar Türk müziğinin en önemli şarkılarını en yeni teknolojilerle ve kaliteyle size iletmeyi hedefleyen Joy Türk dinleyicileri sayesinde kendi tarzında bir numara olmaya devam ediyor. Joy Türk Radyonun Yıldızları 2005 Türkçe Müzik dalında İstanbul’un en iyi yerel radyosu ödülüne layık görüldü. Bir başka ödül ise Özel Ortadoğu Eğitim kurumları tarafından verilen Zirvedekiler 2004 Anketi’nde Joy Türk yılın en çok dinlenen radyosu seçildi. Joy Türk Akustik projesi ise herkes tarafından beğeni toplayan bir başka program… Joy Türk müzik direktörleri “Joy Türk Akustikprojesi için yola çıkarken bir hayalimiz vardı. Joy Türk dinleyicisinin ayrıcalıklı olduğunu biliyorduk ve onlara özel kayıtlar ulaştırmak istiyorduk. Tüm radyolar, akışlarında sadece albüm kayıtlarına yer verirken biz dinleyicimize sürpriz yapmayı ve müzik konusunda yeni şeyler keşfedip ulaştırmayı amaçlıyorduk. O zamanlar hayalimizi tetikleyen ve aklımıza bu fikirleri düşüren sanatçılar oldu. Onlar programlarımıza konuk olurken gitarlarını arabalarının arkasına atıp gelmeseydi, ‘Ne güzel olurdu şimdi canlı söylesen!’ dediğimizde öyle şahane çalıp söylemeseydi bu program başlamazdı” şeklinde görüşlerini bildiriyorlar.