Sürekli gelişmekte olan teknolojiden haberleşme araçları da nasibini almıştır. İlk zamanlar radyo aracılığı ile sadece ses iletimi yapılabiliyorken günümüzde yüksek kalitede görüntü ile de yayın yapılabilmektedir. Hatta bu yayını hem sesli hem görüntülü olarak cep telefonlarından bile takip etmek mümkündür. Fakat teknolojinin bu kadar ilerlemesine rağmen insanlara bazı şeyler eski tadı vermez. Bazı özel şeyler vardır ki üzerinden asırlar da geçse modasını hiç yitirmez. İşte radyo yayınları da bunlardan bir tanesi... İnsanların radyoya olan düşkünlüğü ilk zamanlardaki kadar olmasa da yine de tazeliğini korumaya devam ediyor. Hatta birçok insana göre radyonun yeri ayrı televizyonun yeri ayrıdır... İnsanların radyo dinlemeye bu kadar çok rağbet etmesi, radyo yayını yapan istasyonların birbirlerine rakip olmasına neden olmuştur. Dinleyici kitlesini üzerine çekmek isteyen birçok radyo yayını, dinleyicilerin en hoşnut oldukları yayını yapmaya dikkat etmektedirler. Her türden yayın yapabilen radyoların tek tür yayın akışına göre daha az rağbet görmesi üzerine adeta iş bölümü yaparcasına radyo frekanslarının her biri sadece tek tür yayın yapmaya özen göstermesine neden olmuştur. Fakat Pal FM bunların içinden sıyrılmayı başararak zirveye tırmanmıştır.

İstanbul merkezli olarak kurulan Pal Fm, çok kısa bir sürede dinleyici kitlesini üzerine çekmeyi başardı. Yaptığı kaliteli programlar sayesinde her geçen gün de dinleyici kitlesini artırmaya devam etmektedir. Pal Media'nın ilk kurmuş olduğu radyo istastonu olan Pal Fm, 2007 yılından beri hizmet vermektedir. Oldukça profesyonel olan ve disiplini elden hiç bırakmayan Pal Fm çalışanları, Pal Fm'in daha birçok başarıya imza atacağı konusunda hemfikir. Türk pop müziğinin öncülerinden olmayı başaran Pal Fm, geniş dinleyici kitlesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Sunduğu haberleri, yaptığı programları ve medyadaki ağırlığı nedeniyle her durum karşısında objektif bakış açısına sahip olan Pal Fm çalışanları, tarafsızlığı esas alarak bir yayın akışı sürdürmeyi hedefliyor. Halktan gelen sese kulak verildiğinde ise Pal Fm'in yayın akışı herkesi memnun edecek cinsten. Bunu daha uzun yıllar da sürdürecek gibi görünüyor.

Tüm dünyada isim yapmayı başarmış olan Palmali Group of Companies adındaki denizcilik şirketinin uzantısı olan Pal FM adını Pal Media'dan almaktadır. Her şehire göre değişen frekanslarda yayın yapmakta olan Pal Fm, sadece radyodan değil internet üzerinden de on-line olarak dinlemenize olanak sağlıyor. Hem keyifli dakikalar geçirmek, hem müziği ruhunuza kadar hissetmek hem de tüm dünyadan haberdar olmak istiyorsanız Pal Fm sizin için en doğru seçim olacaktır. Daha çok pop müzik üzerine olan bu eşsiz radyo istasyonu, sizin pop müziğe olan düşkünlüğünüzü daha da çok artıracaktır. Bu kadar başarının altında yatan disiplinli ve düzenli çalışmayı kendisine prensip edinmiş olan Pal Fm çalışanları, Pal Fm'i dinleyerek çok güzel vakitler geçireceğinizi garanti ediyor.