Radyo uzun yıllardır kullandığımız bir kitle iletişim aracıdır. Radyonun ardından televizyon ve onun ardında da bilgisayarın hayatımızın içerisine girmesi radyoya olan ilgiyi bir nebze azaltmış olsa da yine her zamanki önemini korumayı başarıyor. Radyo bugün vazgeçmediğimiz unsurlardan biridir. Evlerimizde, arabalarımızda hatta müzik çalarlarımız sayesinde hemen her yerde radyo dinleyebilme olanağına sahibiz. Özellikle yolculuklar sırasında radyo bizim için harika bir yol arkadaşı oluyor. Uzun ve şehirlerarası yolculuk yaparken hemen hepimiz müzik dinlemek isteriz. Böyle durumlarda Power Türk bizim için mükemmel bir seçenek oluyor. Power Türk, Türk pop müziğinin kaliteli ulusal radyo kanallarından biridir. Merkezi İstanbul olan ulusal radyo kanalı, Power Medya Grubu'na bağlı bir kanal oluyor. 1 Şubat 2002 tarihinde Cem HAKKO tarafından kurulan Power Türk FM bugüne kadar başarılarına yenilerini ekleyerek inanılmaz bir dinleyici kitlesine ulaştı. Bugün en iyiler arasında kendisini gösteriyor. Radyo dinlemek istediğimiz çoğu zaman tercihimiz bu ulusal radyo kanalımızdan yana olmaktadır.Müzik çoğu zaman bizim hislerimizin bir tercümesi olur. Bu durum da daha çok radyolara yönelmemize neden oluyor.

İstediğimiz tarzda müziğin sunulması da hoşumuza gitmektedir. Bizler sanıldığı gibi radyo dinlemeyi unutmadık. Ortaya çıkan dinlenme oranları da bunu gösteriyor. Radyo müziğe en kolay ulaştığımız araçtır. Evimiz içerisinde olduğu gibi arabamızda da müzik dinlemek bizim için bir vazgeçilmezdir. Arabamız içerisinde yolculuk yaparken trafik ortamının can sıkıcılığından kurtulmamıza olanak sağlayan çoğu zaman PowerTürk FM oluyor. Radyolar sadece kaliteli müzik yayını nedeniyle değil, haber yayınları ile de beğenimizi kazanıyor. Çoğu zaman müzik dinlemek için radyomuzu açtığımızda aslında gündemden de haberdar oluyoruz. Haber yayınları sayesinde gün içerisinde neler yaşandığını radyolar aracılığı ile kolaylıkla öğreniriz. Bunun yanı sıra sevdiğimiz sanatçıların konuk olduğu radyo programları da bizleri hoşuna gider. Power Türk birçok ünlü ismi ağırladığı için de vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor. Sevdiğimiz sanatçılarla yapılan röportajlara eşlik edebiliyor, hatta dilersek biz de canlı yayına katılma olanağı buluyoruz. ‘Önce Müzik’ sloganı ile yayın yapan Power Türk herkesin beğenisini kazanan parçalara öncelik veriyor. En yeni şarkıları ilk olarak bu ulusal radyo kanalımız sayesinde dinliyoruz. En yeni şarkılar, en yeni albümler hakkında bilgiyi de programlar sırasında öğreniriz.

Sloganından da belli olduğu gibi Power Türk her zaman müziğe öncelik veriyor. Reklam ve diğer unsurlarla dinleyicilerinin sıkılmasını önlemektedir. Bu durum da herkesin hoşuna gidiyor. Radyo kanallarının takip edilmesinde programcıların da etkisi oluyor. Aslında bir radyo kanalının takip edilmesinde direk etkisi olan unsur sunduğu müzik kalitesinin yanı sıra program kalitesidir. Power Türk bu konuda da dinleyicilerinden tam puan alıyor. PowerTürk FM aynı zamanda Turksat 2A üzerinden dinlenebildiği gibi internet üzerinden de dinlenebilmektedir. Bu durum internet kullanıcılarını memnun ediyor. İnternet olanaklarının gittikçe fazlalaşıyor olması, radyo dinlemenin de daha kolay hale gelmesine olanak sağladı. Siz de İstanbul için dilerseniz fm bandı 99.8 frekansından Power Türk dinleme olanağına kavuşabilirsiniz ya da internet üzerinden canlı yayına isteğiniz her an ulaşabilirsiniz.