Türk müziğinin şüphesiz en iyi Radyo Alaturka, gerek pop gerek caz gerekse klasik müzikleri ile Türkiye'nin en çok dinlenen radyo frekanslarından birisidir. En yeni müzikleri dinleyerek her an takipte kalabileceğiniz Radyo Alaturka ile ruhunuz dinlendirecek, müzik dinlemenin keyfine varacaksınız. Birbirinden iyi program sunucuları ile radyo anlayışınızı değiştiren Radyo Alaturka ile çok keyifli saatler geçireceksiniz. Frekanslarınızı Radyo Alaturka'ya çevirdiğiniz andan itibaren farklı bir havaya dahil olacak, Radyo Alaturka'nın diğer radyo kanallarından farkını anında hissedeceksiniz. Sıcak bir aile olan Alaturka, güne merhaba yayını ile trafikte geçen zamanınızı neşelendiriyor, güne başlamanın vermiş olduğu negatif enerjiyi üstünüzden atıyor. Hayatınıza yepyeni bir renk katacak olan Radyo Alaturka; sabahları zihnimizi dinlendiren, içimizi açan şarkıları yayınladıktan sonra Gönülden Nağmeler programı ile sizlerle birlikte oluyor. Aşk, sevgi, arkadaşlıklar ve hayata dair ne varsa paylaşıldığı, genç yaşlı herkesin merakla dinlediği Gönülden Nağmeler ile siz de ihtiyacınız olan bol sohbetli ortamları bulacak, radyomuza mesaj yoluyla ulaşarak düşüncelerinizi dile getirebileceksiniz.

Türk müziğinin gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarına yer veren, eskide kalmış defterleri kurcalayarak anılarımızı tazeleyen Gönülden Nağmeler programı, size eski günlerinizi hatırlatacaktır. Aynı zamanda Türk sanatçıları hakkında bilgi edinmenizi sağlayan bu programı siz de çok sevecek, frekanslarınızı Radyo Alaturkaya ayarlamak için sabırsızlanacaksınız. Günün sonuna doğru kafanızı dinlemek istediğiniz zaman yine Radyo Alaturka olun. Bir sevdadır şarkılar kısmı ile, günün üzerinizde bıraktığı yükü bir nebze de olsa azaltacak, akşamları işten eve dönerken zihninizi dinlendirecek. Yoğun trafikte size ilaç gibi gelecek olan Radyo Alaturka Bir Sevdadır Şarkılar bölümü ile gerçek huzuru bulacaksınız. Hepsi birbirinden yetenekli sunucularımız ile, gönüllerinize hitap ediyor, yoğun şehir hayatının üstünüze bıraktığı yorgunluğu çekip alıyoruz. Şarkı ve istekleriniz için bize e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Tüm yayın süresinde mesajlarınızı dikkate alıyor, oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Dinleyicilerimizin tüm isteklerini anında yerine getirmeye çalışıyor, son güncellemelerle sitemizi yeniliyoruz. Bize isteklerinizi bildirmek için e-mail yoluyla ulaşabileceğiniz gibi mesaj yoluyla da ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Radyo Alaturka ailesi olarak gerçekleştirmiş olduğumuz etkinliklere katılarak, Alaturka ailesine bağlı kalabilirsiniz. Türk müziğine katkıda bulunmuş sanatçıları anma geceleri bu etkinliklere verilebilecek örneklerden biridir. Sitemize girerek kendinize haftanın en sevilen şarkılarını görebilir, bunlar arasından zevkinize göre olanı tamamen ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Arabada, evde veya işte dinleyerek ruhunuzu besleyebileceğiniz Radyo Alaturka, günün her anında her zevke uygun bir şarkı veya sohbet ile gönüllerimize hitap etmektedir. Birçoğumuzun radyo alışkanlığını değiştiren Radyo Alaturka, bir radyo kanalından çok daha ötesidir. Sımsıcak bir yuva olarak karşımıza çıkan Radyo Alaturka, yorgun düşmüş zihnimize bir ilaç gibi gelecek, üstümüze sinen şehir tozunu silip atacak. Siz de şimdi frekanslarınızı Alaturka'ya ayarlayın, renkli ailemize katılın.