Müzik hemen hepimiz için bir vazgeçilmezdir. Hayatımızın her alanında müziğin yer almasını isteriz. Birçoğumuz sabah uyanır uyanmaz gözlerimizi müzikle açıyor ve doyumsuz bir müzik ziyafeti çekmek istiyoruz. Çoğu zaman ise biz eşlik eden radyolar oluyor. Ruh halimize göre müzik dinlemek isteriz. Eğer dingin bir ruh hali içerisindeysek bizim tek tercihimiz Slow Türk oluyor. Slow Türk İstanbul'da 95.4 FM frekansından yayın yapmaktadır. Frekanslar bildiğimiz gibi illere göre değişiyor. Ancak ‘Aşkın Frekansı’na ulaşmak isteyen herkes radyoların yanı sıra internet üzerinden de buna fırsat bulabiliyor. Müzik istediğimiz her an ister radyomuz aracılığı ile dilersek de bilgisayarımız ile bizimle oluyor. ‘Aşkın Frekansı’ sloganı ile Slow Türk 2005 yılında yayına başladı. Başladığı ilk günden beri radyo dinlemek istediğimizde vazgeçilmez frekanslarımızdan biri oluyor. İstanbul merkezli olan radyo kanalımız bir Doğan Grubu kanalıdır. 2005 yılından beri kaliteli programları, net müzik anlayışı, başarılı yayını ile herkesin beğenisini kazandı. Bugün ulusal yayın yapan radyo kanalları içerisinde en çok takip edilenlerinden biri olmayı başarmıştır.

İnsanlar müzik söz konusu olduğunda radyoya yöneliyor. Radyo açıldığında da tabi ki tercihimiz Slow Türk oluyor. Slow Türk programları ile de hepimizin beğenisini kazanmayı başardı. Slow müzikte en başarılı yayınlara imza atan kanal, Özgür, Kadir Çetin, Elif, Turgay Kargı, Gece Mavisi, Slow Mix gibi başarılı program ve programcılarla herkesin radyo kültürünü değiştirmeyi başardı. Bugün birçok kişinin keyifli zaman geçirmesine olanak sağlayan bu radyo programları oluyor. Programcıların samimiyeti de dinleyicilerin hoşuna gitmektedir. Slow müzik her zaman tercihlerimizin arasında yer alıyor. Çoğu zaman ruhumuzu dinlendirmek için en güzel araç olmaktadır. Kimi zaman bize eski anılarımızı, kimi zamansa geride bıraktığımız aşklarımızı, acılarımızı hatırlatır. Bazen bulunduğumuz ortamdan uzaklaşarak başka bir boyut hayallere dalmamızı sağlar. Aslında ruhumuzu besleyen tam olarak slow müziktir. Eğer slow müzik dinlemek istiyorsanız ilk aklınıza gelecek olan Slow Türk olmalıdır. Radyo kanalında çalışan parçalar adından da belli olduğu gibi, tamamen slowdur. Slow müzik söz konusu olduğunda Slow Türk dinlemekten başka tercih düşünülemiyor. Türkiye’nin en çok dinlenen radyo frekanslarından biri olmasında da bizlerle paylaştığı müziğin kaliteli olması bulunmaktadır.

Ülkemizde kalite her zaman seviliyor ve başarı takdir ediliyor. Başarılı bir radyo olan Slow Türk, slow müzik dinlemek isteyenlerin tek tercihi haline geldi. Bu alanda sevilen ve beğenilen parçalar ardı ardına paylaşılıyor ve dinleyiciler bu durumdan oldukça memnun kalıyor. Özellikle trafik sırasında içerisinde bulunduğu sıkıcı atmosferden kurtulmak isteyen herkes radyo dinlemeye yönelmektedir.Bir radyonun müzik kalitesi kadar programlarındaki başarı da dinlenmesinde etkili oluyor. Bugün Slow Türk hem müzik anlayışı hem de başarılı programları ile evde, okulda, trafikte, iş yerinde kısacası hemen her yerde bizimle. Üstelik internet üzerinden de dinleyebiliyor olmamız bugün cep telefonlarımızda bile Slow Türk dinleme olanağına sahip olmamızı sağladı. Eğer siz de slow müzikte kendinizi buluyorsanız, radyo ayarlarınızı 95.3 frekansında sabitleyin ve slow müzik aşkını hissedin!